Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Výhodné financování! Pomůžeme vám s hypotékou a snížíme první platbu. Do kolaudace stačí zaplatit jen 15 % z kupní ceny. Více zde.
Semerínka Semerínka

„Geometrické tvary mnohoúhelníků jsme propsali také do interiéru domu. Jsou jimi inspirovány materiály použité na obkladech v i jednotlivých vchodech.“

aut. arch. david chmelař
chmelař architekti

Architektura Semerínky

Organické včlenění, industriální paměť místa, okolí plné zeleně. Nejen to dělá ze Semerínky ojedinělý architektonický počin. Území s okolními stavbami vzali Chmelař architekti jako zásadní výzvu. V liniích domu se potkávají takřka všechny geometrické tvary. Půdorys ve tvaru obdélníku zjemňují oblé rohy, které ztvárňují symbol kruhu a ve stejné intenzitě se objevují také uvnitř objektu. Lanové konstrukce a předzahrádky jsou pak inspirovány tvary trojúhelníků a mnohoúhelníků.

„Tvar domu a všechny jeho aspekty bude stejně ryzí a divoký jako okolní příroda. Jako by se měl připodobnit rozkošatělému keři, krásný přirozený tvar.“

AUT. ARCH. DAVID CHMELAŘ
CHMELAŘ ARCHITEKTI

Genius loci této lokality odkazuje na existenci bývalé továrny Walter Engines na výrobu automobilů a leteckých motorů. Řada přírodních materiálů proto bude použita ve své nejsyrovější podobě. K vnějším plášťům budov poslouží například zvětralé kovy, které budou zráním ještě víc získávat na ryzím, dramatickém vzhledu. Dalším unikátním materiálem budou konstrukce z ocelových lan.

Ve stejném duchu se ponese paleta barev. Nejvýraznějším prvkem bude barva rzi doplněná o patinovanu meď, která může přecházet až do tyrkysových tónů. Tyto dvě barevné linky pak doplní valéry šedobéžových omítek.

Dobrá architektura vzbuzuje emoce

Chmelař architekti se od roku 1998 věnují komplexní projektové činnosti. Od řešení velkých obytných celků přes rekonstrukce veřejných prostranství, administrativních objektů, návrhů bytových a rodinných domů až po návrhy interiérů pro náročnou klientelu. Ve spolupráci se společností Crestyl dali Chmelař architekti vzniknout řadě úspěšných projektů. Semerínka je jen přirozeným pokračováním této cesty a vytváří pro ni celý koncept včetně interiérů bytů a vnitřních prostor objektu.

„Nejdůležitější je pro nás přirozená příroda. Ta má co nejvíce vstoupit k člověku, který zde žije, v její ryzosti a divokosti, a to díky nejenom vizuálním vjemům, ale i zvukům, světlu, vůním.

V projektu navazujeme na okolí tak, že stejné rostliny a dřeviny plynule přechází z okolní vegetace až k domu samotnému, do jeho vnitrobloků, zahrádek, střešních teras, a to má vliv nejen na atmosféru bydlení a pocity, ale také vytváří mikroklima, které jé také velmi důležité a v dnešní době souzní s tématem trvalé udržitelnosti.“

ING. PETR HODONICKÝ PH.D.

V profilu prací portfolia Ing. Petra Hodonické Ph.D. jsou zahrady různé velikosti a podoby, venkovské prostory, parky, krajinářské úpravy, městské exteriéry, veřejné prostory i architektonické soutěže. Za nejvýznamnější projekty považuje návrh zahrady v Babiččině údolí v Ratibořicích, tvorbu veřejných prostor na jižní Moravě, spolupráci na rekonstrukci parku na Slovanském ostrově v Praze nebo návrh parku v Libé a projekt zahrady pod Svatým kopečkem v Mikulově.

Kromě inženýrského a doktorandského studia jej pro tvorbu s přírodním fenoménem podle jeho slov formovalo nejen citové vnímání přírody v dětství, v krajině Českého krasu, ale i výtvarné a fotografické zázemí rodiny.

V projektu Semerínka vytváří veškerou zahradní architekturu.

Od tvůrce DOCK

"Nestavíme jen další domy, do lokalit vnášíme život."

Česká developerská skupina Crestyl je lídrem trhu v budování víceúčelových projektů – rezidenčních, obchodních i kancelářských nemovitostí, které se propojují v jeden perfektně fungující a živý celek. Je tvůrcem oceňovaných projektů jako jsou DOCK, Šárecký dvůr nebo nedaleký NEUGRAF. Vždy se zamýšlí nad celou koncepcí, dbá na detaily v interiérech i v okolí a vytváří živé lokality pro plnohodnotné bydlení i práci. Na životě většiny projektů se podílí i po jejich dokončení. Proto Crestyl spolupracuje jen s těmi nejlepšími. S Chmelař Architekti se cesty proťaly při projektech 4Blok, Šárecký dvůr, Neugraf a nově i Semerínka.

„Developerské projekty pod hlavičkou Crestyl si zakládají na myšlence komunitního života. Setkávání, vnímání odlišností a výměna názorů náš život obohacují. Crestyl se řídí podle svého motta „Dobré lokality měníme ve skvělé adresy“ ve všech krocích vedoucích od výběru projektu, lokality, tonality bydlení, budoucí atmosféry, následné péče o rezidenty, ale také při obchodním jednání a osobní vazbě na zákazníky. Mezinárodní rozhled a zkušenosti vnášíme do lokálních řešení tak, aby výsledná podoba byla funkční a obstála za desítky let. Zásadní roli v tom hraje spolupráce se špičkovými architekty a designéry a šetrnost k životnímu prostředí.“

TEREZA MATĚJÍKOVÁ
marketing manager Crestyl

Dobré lokality měníme ve skvělé adresy

Zlepšování životních standardů společně s rozvojem veřejného prostoru a hodnoty míst, kde působíme, je naším dlouhodobým cílem. Důkazem toho, že se to daří, jsou každoroční ocenění za naše projekty.

Mám zájem

V našich projektech se držíme několika zásad

  • Každý centimetr se musí využít, úložných prostorů není nikdy dost.
  • Bosé nohy si zaslouží dřevěnou podlahu.
  • V koupelně má být pořádné světlo a zrcadlo. Čeká vás plně dokončená koupelna včetně podumyvadlových skříněk
  • Víme, že dění u sousedů vás nezajímá.
    Odhlučňujeme, respektujeme soukromí.
  • Designem inspirujeme, a jdeme proti nudě.

Standardy

Crestyl společně s architektonickým studiem Chmelař architekti definoval standard, který odpovídá vysoké kvalitě bydlení a moderním trendům. Díky dlouhodobé spolupráci s koupelnovými a interiérovými studii dokáže realizovat vysoké standardy za rozumné ceny.

Interiérové prvky a materiály si můžete prohlédnou v showroomu Crestyl na osobní schůzce. Kvalitu budov a okolí nejlépe zhodnotíte, když se přijdete podívat na některý z již hotových projektů a sami tak posoudíte kvalitu stavby po několikaletém užívání. Zjistíte také, jak vypadají materiály, se kterými Crestyl pracuje, nebo jak investuje do zeleně a zahradních úprav v okolí stavby. To vše spoluvytváří budoucí hodnotu nemovitosti. V projektu je počítáno s využitím nejmodernějších technologií – inteligentní systémy řízení, klimatizace či rekuperace vzduchu.

Balíčky
klientských změn

Určité prvky ve vybavení si můžete změnit či doplnit v rámci tzv. balíčků klientských změn, které slouží k nadstandardnímu přizpůsobení a jsou placené. Včas vás na provádění klientských změn upozorníme. Vše si navolíte a budete řídit v klientském portálu.

Mám zájem

Mám zájem o nemovitost

Zavřít